Рукоділля

Рукоділля

Володіючи мистецтвом рукоділля і маючи багату фантазію і посидючість, жінки давніх часів, не тільки були одягнені, але й мали з цього прибуток. Найчастіше багаті панночки наймали селянок до себе швачками.

У ті часи, коли не було ткацьких фабрик, людям доводилося займатися ткацтвом самим. Особливо славилися ті, які могли виткати полотно без вузликів і нерівностей.

У кожної, окремо взятої сім'ї, були свої секрети виготовлення тканин. Ті, хто займався цим ремеслом для заробітку, мали особливі рецепти фарбування тканини, які дбайливо зберігалися і передавалися з покоління в покоління.

Але не тільки ткацтвом жили люди, також багато умільців займалися вишивкою. Довгими, зимовими вечорами, під спів, вони вишивали. У кожній сім'ї були повсякденні сорочки та сарафани, а були і для свят та весіль, з багатою, красивою вишивкою. Причому в кожному селі, були популярні свої орнаменти і колірна гамма. Весільні наряди нареченої і нареченого прикрашалися особливими візерунками, де кожен, окремо взятий узор, мав свою символіку.

Плетіння мережив, одне з найдавніших ремесел, якими славилися умільці. Але не кожній майстрині було під силу сплести найтонше мереживо, яке цінувалося особливо дорого. Та й зараз, на мережива ручної роботи дуже і дуже висока ціна.

У старі часи рукоділля було швидше необхідністю, ніж захопленням. Зараз такої необхідності немає. У наш час за нас все роблять машини. Але й тепер все частіше, ми звертаємося до рукодільниць, які творять чудеса своїми руками.

Останнім часом вироби ручної роботи, набувають велику популярність. Навіть світові знаменитості, маючи можливість, придбати виріб відомого бренду, воліють ексклюзив ручної роботи

Є безліч рукодільниць, речі яких, особливо популярні серед світських левиць і які заробляють на цьому великі гроші.

Про рукоділля можна говорити до безкінечності. І цю область неможливо висловити двома словами. Рукоділля може бути, як простим приємним проведенням часу, так і засобом постійного, часто основного, доходу.

User login