Вироби з солоного тіста? Це просто!

Вироби з солоного тіста? Це просто!

Підготовка тіста.

Змішати в тарілці 1 стакан солі, 1 склянка борошна, півсклянки води і 1 столову ложку рослинної олії. Замісити як звичайне тісто. Помістити тісто в поліетиленовий мішечок і покласти на пару годин в холодильник.

Фарбують тісто харчовими барвниками, які додають в тісто.

Фарбувати треба так. Взяти грудку тіста і покатати між долонями. Додати фарбу. А щоб тісто не липло, змастіть руки соняшниковою олією. Якщо руки забрудняться - не біда. Харчовий барвник добре відмивається теплою водою. Можна і не фарбувати тісто, а фарбувати вже готовий виріб будь-якими водорозчинними або олійними фарбами.
Все, тісто готове, можна починати ліпити. А що ж ліпити? Та все, що хочете! Адже із солоного тіста можна зробити і прикраси, і фігурки, і навіть панно.

Для початку почніть з кулонів. Створювати фігурку потрібно на шматочку ДВП, дощечці, фанерці і т.п., так як виріб буде сохнути на ньому. Щоб після висихання фігурки краще знімалися, посипте дощечку борошном. Розкотіть качалкою шматочок тіста. Потім за допомогою різних формочок для печива (сердечка, квіточки, рибки, зірочки тощо) видавіть потрібну фігурку. Тільки поки тісто не висохло, виконайте дірочку для шнурка. Прикрасити кулон можна бісером, його тільки треба викласти на поверхню і трохи втиснути.

Дуже красивим виходять із солоного тіста панно. Наприклад, морського дна. Для цього лист картону пофарбуйте в потрібний колір. Коли висохне, в нижній частині панно, змастивши основу клеєм, насипте піску або манки, приклейте морські камінці або намистинки. Зверху листа наклейте шматочки прозорого капронового банта або тюлю, це створить ілюзію води. А потім наклейте готові фігурки медуз, морських зірок, рибок і т.п. Краще використовувати клей «Момент».

Сушити своє творіння можна на сонці або батареї. Сохне протягом тижня. Набагато швидше проходить сушка в духовці. Тільки нагрів дуже маленький і дверцята прочинені. Виріб висох, якщо при постукуванні звук дзвінкий. Якщо звук глухий, то всередині ще не висохло і сушку необхідно продовжити.

Так що дерзайте. Це цікаво, просто і у вас все вийде!

User login