Вишивка стрічками

Вишивка стрічками

Вишивка стрічками - це старовинне рукоділля, яке знову стає модною тенденцією в даний час. Вишивкою можна прикрасити і нижню білизну, і повсякденний одяг, головні убори та одяг на вихід; подушки і шкатулки, сумки та рукавички; нею можна прикрасити рушники та інші вироби. За старих часів жінки на Русі заздалегідь намагалися розшивати стрічками рушники, в які загортали дитинку відразу після народження. В даний час, нерідко, вишитими речами за допомогою шовкових стрічок прикрашають дитячі іграшки та інтер'єр свого улюбленого будинку або дачі.

Для того щоб почати вишивку стрічками вам знадобиться: тканина, кольорові шовкові стрічки; намистинки і бісер; нитки, такого ж кольору, як і стрічки; вишивальні голки і спеціальні ножиці; п'яльці та аксесуари.

Вишивка стрічками

Інструкція, яка наведена нижче, дасть вам уявлення про вишивку стрічками.

1. Вибір тканини

Вибір тканини залежить від призначення і вашої бурхливої фантазії. Можна використовувати різні тканини: батист, плис, сатин і рогожку, а так само тканини з бавовни. Можна використовувати тонкі і грубі лляні тканини; шовкові (джерсі, твід, креп). Сьогодні в магазинах існує досить великий вибір тканин. Вибір залежить від вашого уподобання, фантазій і фінансових можливостей.

Далі необхідно зіставити величину щільності тканини з шириною стрічок, щоб поєднувалися їх особливі параметри. І необхідно точно знати, який виріб збираєтеся ви робити. Якщо ви вирішили прикрасити шовкове плаття вашої дочки трояндами, то це буде одне поєднання, як стрічок, так і голок, а якщо вам зробили замовлення, то ви повинні орієнтуватися на переваги замовника. Це різні речі. Але, якщо це подарунковий новорічний мішечок, то можна проявити свою власну фантазію. Наприклад, тканину вибрати лляну та стрічки вибрати яскраві.

2. Вибір стрічок

Для вишивки стрічками можна використовувати шовкові стрічки та стрічки з органзи, мереживні та атласні стрічки, тасьму. Шовкові стрічки можна вільно придбати в магазинах, їх є п'ять видів і приблизно двісті забарвлень. Існують стрічки для вишивки шириною від 3 мм до 12 мм, і з величезною палітрою кольорів і відтінків. Зазвичай для вишивки використовують вузьку стрічку, адже вона підходить практично для всіх тканин.

Вишивка стрічками

При покупці стрічок зверніть увагу на кромку або ущільнення по краях. Якщо кромка є, то ця стрічка вищої якості, а якщо ні, то це декоративна стрічка. Такі стрічки прати можна, тому проконсультуйтеся у продавців, які роз'яснять вам властивості обраного вами товару. Вони, так само, підкажуть, які стрічки необхідно прати перед вишивкою і допоможуть у виборі кольору стрічок, бажаних саме для вашого шедевра.

3. Як закріпити стрічку в голці

Для вишивання необхідно вибрати зручну довжину стрічки для закріплення в голці. Це необхідно зробити для того, щоб довга стрічка не заважала в подальшій роботі і не була занадто короткою. Вибрати рекомендується стрічку довжиною приблизно сорока сантиметрів, тому що якщо відрізати стрічку довшу, вона буде вам заважати, а якщо стрічку зробити коротшою, то її може не вистачити для завершення жаданої роботи.

Один кінець стрічки необхідно відрізати навскоси для того, щоб вона не розпускалася, і її було легше просунути у вушко голки. Інший же кінець необхідно зав'язати плоским вузлом.

У вушко голки треба всунути стрічку косим кінцем, залишаючи близько шести сантиметрів. Від кінця стрічки необхідно відступити 0,5 см і зробити прокол голкою, простягнувши всю стрічку - вийде плоский вузол. В цей же кінець потрібно пропустити голку, відступивши від краю пів сантиметра. Стрічка простягається і закріплюється у вушку голки. Таким чином, закріплюється стрічка, щоб один кінець не вискакував з вушка голки. Ось ми і зробили вузол на другому кінці, який буде захований з виворітного боку виробу.

4. Бісер і бусинки.

Для процесу вишивання стрічками може нам знадобитися бісер. Бісер робить роботу більш тонкою і витонченою. Необхідно тільки вибрати колір і розмір бісеру для блиску і шарму виробу.

Намистини використовують у вишивці стрічками для завершення окремого фрагмента.

5. Вибір ниток

Нитки використовуються для того, щоб створити контур, і кольорам стрічки вони повинні відповідати. Шви і закріплення стрічок з виворітного боку закріплюються теж ниточками. Тому необхідно придбати набір кольорових вишивальних ниток. В принципі, використовувати можна і звичайні, але міцні нитки або муліне.

6. Вибір голки

Як правило, для вишивання стрічками, професіонали і любителі використовують гобеленові або трикотажні голки, з подовженим вушком. Такі, як:

  • Голки «синель» - це голка з великим вушком і гострим кінцем. Такою голкою вишивають по шовковим тканинам або тканинам з дрібним плетінням;
  • Трикотажні - гобеленові голки - голки, з великим вушком і тупим кінцем. Такою голкою вишивають по оксамиту, трикотажу, на канві і льону.

Вишивка стрічками

За величиною і розмірами голки бувають різні. Нам треба так підібрати голку, щоб по ширині стрічка вільно проходила у вушко або відповідала ширині вушка. Якщо ширина стрічки 3 мм, використовуємо голку номер 24. Якщо стрічка ширше дванадцяти, дев'яти або семи міліметрів, то необхідно використовувати голку номерів від 22 до 18. У вишиванні номер розміру голки інший, ніж при звичайному шитті, - чим величина номера більша, тим вона менша. Рекомендується відразу купити набір голок для того, щоб вони згодом стали в нагоді вам в подальшій роботі для інших творчих робіт.

7. Ножиці

Ножиці є дуже важливим інструментом у цій роботі. Бажано мати під рукою спеціальні ножиці, але можна користуватися і маленькими манікюрними ножицями. Головне, щоб вони були гострими і зручними. Можна скористатися тими ножицями, які у вас є в наявності, це не принципово.

8. П'яльця

П'яльця - це ваш помічник тому, що у вас під час роботи звільняється одна рука. Вони бувають різних видів і розмірів. Дуже зручні дерев'яні п'яльця з кріпленням. П'яльця складаються з двох кілець, - одне більше розміром, інше менше. Є в п'яльцях ще і затиск.

Використання: кільце без затиску кладемо під тканину, розслабляємо друге кільце і одягаємо поверх матеріалу. Тепер потихеньку закручуємо затиск, підтягуючи і розпрямляючи тканину. Тканина повинна бути добре натягнута. Це неодмінна умова.

9. Аксесуари

Для роботи нам ще знадобляться важливі аксесуари, - подушечка для голок, щоб голки різних розмірів були завжди під рукою; органайзер для ниток, який призначений для закріплення ниток (в ньому нитки знімаються і надягають дуже легко). Вельми значущим і корисним аксесуаром може стати коробочка для муліне. Вона спростить ваш труд.

10. Вибір малюнка

І так, треба визначитися, що ми конкретно будемо вишивати стрічками. Залишилося вибрати малюнок або частину малюнка, і відзначити точки стібків. Для новачків рекомендується вишивати по готовим вже схемам, які можна придбати - при бажанні - в магазині, де продаються стрічки і нитки. Вишиваючи стрічками за схемою або один і той же елемент, він у вас може вийти все одно не однаковим, це ви побачите самі. Якщо ви зміните основу - тканину, ви можете отримати зовсім інший результат. А змінивши колірну гамму стрічок, ви можете отримати інший сюжет.

Вишивка стрічками. Основні види петель на відеоМи розповіли вам основні нюанси і тепер ви знаєте як вишивати стрічками. І на завершення вище написаного в цій статті, так і хочеться сказати, що ви можете придумати свій індивідуальний малюнок, адже тут ви художник і творець. Світ настільки красивий і унікальний, що ви можете безмежно виразити це в своїх вишивках. Можливо, ви станете професіоналом, і ваша кожна нова робота буде виглядати приголомшливо.

Вишивка стрічками

User login