Майстер-клас: Як встановити кухонну мийку своїми руками

Майстер-клас: Як встановити кухонну мийку своїми руками

Кухонна мийка є невід'ємним атрибутом на кухні. Без неї не зможе обійтися жодна господиня. Адже не можна ні посуд помити, ні руки, ні їжу приготувати. В сучасних кухонних меблях вже давно не використовуються застарілі накладні чаші для миття посуду, їх поступово витісняють ультрасучасні мийки, що вбудовуються у стільницю.

Отже, ви купили супер сучасну мийку, але не знаєте як її встановити самостійно? Тоді ця стаття буде для вас корисною!

Немає значення, знаходиться на ваших руках зараз мойка Blanco Zerox 550 T U чи будь-яка аналогічна модель, принцип дій буде аналогічним.

Принцип встановлення практично залишився без змін, єдина відмінність - це процес установки врізної мийки для кухні, що передбачає вирізання в робочій поверхні кухонного столу отвору. Саме цей виріз і ускладнює установку мийки для кухні.

Оскільки сучасні мийки можуть мати різноманітну форму, розмітку посадкового отвору краще виконати в такий спосіб. Перевернена догори дном мийка для кухні кладеться на стільницю. Потім контур обводиться олівцем або фломастером. Не кваптеся вирізати отвір по наміченому контуру. Щоб мийка не провалилася в отвір, його потрібно зменшити на 15мм з кожної сторони. Це можна зробити і на око, продублювавши контур пунктиром (міліметр туди, міліметр сюди особливої ролі не зіграє).

Майстер-клас: Як встановити кухонну мийку своїми руками

Переконавшись, що розмітка виконана правильно, можна вирізати отвір. Нову мийку для кухні перед установкою потрібно приміряти і переконатися в тому, що отвір підходить. Якщо все в порядку, то переходимо до комплектації мийки змішувачем і зливальним сифоном. Якщо досвіду установки змішувача і сифона у вас немає, то краще встановити їх до того, як мийка буде встановлена на своє законне місце. Потім доведеться мучитися, залазити в тісну кухонну шафку і закручувати там гайки. Це дуже незручно.

Майстер-клас: Як встановити кухонну мийку своїми руками

Спершу встановлюємо змішувач. Угвинчуємо в змішувач гнучкі шланги, легенько підтискаємо їх ріжковим ключиком. Протягуємо шланги в отвір установлюваної мийки, після чого кріпимо його знизу за допомогою спеціальної шайби і гайки. Необхідно буде проконтролювати положення змішувача, можливо, прийде трохи поправити його вже після остаточної установки мийки.

Майстер-клас: Як встановити кухонну мийку своїми руками

Далі встановлюємо зливальний сифон. Зливальний сифон здебільшого пластиковий. Ретельно перевіряйте правильну установку гумових ущільнювачів, додатково, щоб перестрахуватися, кожну з прокладок можна промастити санітарним силіконом. Якщо кухонна мийка має перелив, не забудьте з'єднати його з основною частиною сифону за допомогою гофрованого гнучкого шлангу.

Майстер-клас: Як встановити кухонну мийку своїми руками

Останній етап - встановлюємо кухонну мийку в стільницю. Найважливішим у цій справі є те, щоб вода, яка розприскується при митті посуду, не затекла під мийку і тим самим не зіпсувала стільницю. Адже для ДСП, з якого вона виготовляється, вода є ворогом номер один. Тому зі зворотної сторони мийки по її краях приклеюємо спеціальний ущільнювач. Він, до речі, продається в комплекті з мийкою. І тільки після цього, насухо очистивши поверхню стільниці від пилу, встановлюємо мийку.

Майстер-клас: Як встановити кухонну мийку своїми руками

Тепер починається найцікавіше. Потрібно залізти під стіл і намертво прикріпити мийку до стільниці за допомогою спеціальних затисків, що також ідуть у комплекті разом з нею. Встановити потрібно всі затиски, адже саме від щільності прилягання мийки до стільниці залежить, чи буде затікати туди вода.

Тепер справа залишилася за малим. Потрібно підключити гнучкі шланги змішувача до водопровідних труб і з'єднати сифон з каналізацією. Включити подачу холодної і гарячої води та насолоджуватися миттям посуду в новенькій мийці.

Майстер-клас: Як встановити кухонну мийку своїми руками

User login