Інструменти для роботи з пластикою

Інструменти для роботи з пластикою

Хоча зараз полімерна глина стає дуже популярною і більш доступною для покупки, цього не скажеш про інструменти і пристосування для роботи з нею. Тому я вам розповім про те, які нам взагалі потрібні інструменти і чим їх можна замінити.

1. Найперше, що нам знадобиться - це робоча поверхня. Для цього підійде керамічна плитка або скляна дощечка. Якщо немає ні того, ні іншого я просто застеляла папір для випічки і працювала на ньому. Зараз у мене в якості робочої поверхні служить акриловий прозорий лист 40х40 см.

2. Другий обов'язковий інструмент для роботи з полімерної глиною - це ніж. Для початку прекрасно підійде будівельний або канцелярський ніж. Відмінність цих ножів від спеціальних для пластики в тому, що другі є більш гострими і залишаються такими набагато довше ніж будівельні та канцелярські. Я до сих пір користуюся лезом, яке купувала 3 роки тому, періодично підточуючи його.

Інструменти для роботи з пластикою

3. Третім пунктом йде качалка для розкачування пластики. В ідеалі добре б мати і спеціальну машинку для розкачування полімерної глини, але на перших порах без неї можна обійтися. А ось без качалки точно не обійдешся. Бувають моменти, коли потрібно злегка щось пригладити або закоткувати зріз тільки в певному місці і тоді машинка може все зіпсувати. Замінити акриловий роллер можна скляною пляшкою або банкою, дерев'яною або пластиковою качалкою з дитячих наборів для ліплення. Також підійде і звичайна господарська качалка, тільки розгортати пластику краще через файлик або папір для випічки, інакше вона буде прилипати до качалци. І також треба знати, що після роботи з ПГ ці інструменти не можна використовувати для приготування їжі.

Інструменти для роботи з пластикою

4. Також нам знадобляться зубочистки або тонкі металеві спиці для проколювання у виробі отворів (якщо такі потрібні). З часом я раджу придбати міні-дриль і робити отвори в намистинках після їх запікання. Але деякі прекрасно обходяться і без неї, просто не потрібно поспішати.

5. У багатьох техніках роботи з ПГ використовують текстурні листи або штампи (мика-шифт, макуме-Гані і т.д.). Різновидів штампів існує не мало - силіконові, гумові, металеві, дерев'яні і т.д. Для цього може підійти все що є під рукою - ґудзики, гумова підошва черевиків (особливо дитячі, там багато цікавих текстур), скляні тарілки або чарки, загалом все що має нерівну текстурну поверхню.

Інструменти для роботи з пластикою

6. Дуже знадобляться в арсеналі полімерників металеві формочки, для рівномірного вирізання кулонів або намистин. Спочатку підійдуть формочки для печива, їх цілком реально знайти в господарських відділах або на ринку. Якщо вам потрібна якась незвичайна форма, можна використовувати кондитерські форми просто зігнувши їх так, як вам подобається.

Інструменти для роботи з пластикою

7. Металевий шприц (екструдер) для видавлювання пластики за допомогою різних насадок. Є багато різних застосувань цього інструменту, наприклад в техніці філігрань, коли потрібно зробити багато тонких і однакових шнурочків з пластики.

Інструменти для роботи з пластикою

8. Для створення всіляких ефектів і нових відтінків вам знадобляться різні фарби, блискітки і поталь. Їх можна знайти в художніх магазинах або у відділах з матеріалами для манікюру.

9. У фінальній стадії роботи з намистинами вам знадобиться пензлик для лакування виробу. Я використовую № 8 з м'яким натуральним ворсом, переконайтеся що він не лізе, інакше весь ворс залишиться на намистині.

Інструменти для роботи з пластикою

А це деякі не найнеобхідніші інструменти, але дуже полегшують мою роботу:

Інструмент для калібрування намистин - поділ на однакові частини

Інструменти для роботи з пластикою

Інструмент для згладжування нерівностей, додання текстури, формування пелюсток в квіточках і т.д.

Інструменти для роботи з пластикою

А взагалі, якщо людина захоплена творчістю, вона постійно перебуває в пошуку нових ідей. Я ось уже кілька років постійний клієнт не тільки художніх магазинів, а й господарських, і звичайно ж будівельних. Ніколи не знаєш де натрапиш на унікальну річ. Так що хто шукає - той завжди знайде!

User login