Хоча зараз полімерна глина стає дуже популярною і більш доступною для покупки, цього не скажеш про інструменти і пристосування для роботи з нею. Тому я вам розповім про те, які нам взагалі потрібні інструменти і чим їх можна замінити.
1. Найперше, що нам знадобиться - це робоча поверхня. Для цього підійде керамічна плитка або скляна дощечка. Якщо немає ні того, ні іншого я просто застеляла папір для випічки і працювала на ньому. Зараз у мене в якості робочої поверхні служить акриловий прозорий лист 40х40 см.
2. Другий обов'язковий інструмент для роботи з полімерної глиною - це ніж. Для початку прекрасно підійде будівельний або канцелярський ніж. Відмінність цих ножів від спеціальних для пластики в тому, що другі є більш гострими і залишаються такими набагато довше ніж будівельні та канцелярські. Я до сих пір користуюся лезом, яке купувала 3 роки тому, періодично підточуючи його.
3. Третім пунктом йде качалка для розкачування пластики. В ідеалі добре б мати і спеціальну машинку для розкачування полімерної глини, але на перших порах без неї можна обійтися. А ось без качалки точно не обійдешся. Бувають моменти, коли потрібно злегка щось пригладити або закоткувати зріз тільки в певному місці і тоді машинка може все зіпсувати. Замінити акриловий роллер можна скляною пляшкою або банкою, дерев'яною або пластиковою качалкою з дитячих наборів для ліплення. Також підійде і звичайна господарська качалка, тільки розгортати пластику краще через файлик або папір для випічки, інакше вона буде прилипати до качалци. І також треба знати, що після роботи з ПГ ці інструменти не можна використовувати для приготування їжі.
4. Також нам знадобляться зубочистки або тонкі металеві спиці для проколювання у виробі отворів (якщо такі потрібні). З часом я раджу придбати міні-дриль і робити отвори в намистинках після їх запікання. Але деякі прекрасно обходяться і без неї, просто не потрібно поспішати.
5. У багатьох техніках роботи з ПГ використовують текстурні листи або штампи (мика-шифт, макуме-Гані і т.д.). Різновидів штампів існує не мало - силіконові, гумові, металеві, дерев'яні і т.д. Для цього може підійти все що є під рукою - ґудзики, гумова підошва черевиків (особливо дитячі, там багато цікавих текстур), скляні тарілки або чарки, загалом все що має нерівну текстурну поверхню.
6. Дуже знадобляться в арсеналі полімерників металеві формочки, для рівномірного вирізання кулонів або намистин. Спочатку підійдуть формочки для печива, їх цілком реально знайти в господарських відділах або на ринку. Якщо вам потрібна якась незвичайна форма, можна використовувати кондитерські форми просто зігнувши їх так, як вам подобається.
7. Металевий шприц (екструдер) для видавлювання пластики за допомогою різних насадок. Є багато різних застосувань цього інструменту, наприклад в техніці філігрань, коли потрібно зробити багато тонких і однакових шнурочків з пластики.
8. Для створення всіляких ефектів і нових відтінків вам знадобляться різні фарби, блискітки і поталь. Їх можна знайти в художніх магазинах або у відділах з матеріалами для манікюру.
9. У фінальній стадії роботи з намистинами вам знадобиться пензлик для лакування виробу. Я використовую № 8 з м'яким натуральним ворсом, переконайтеся що він не лізе, інакше весь ворс залишиться на намистині.
А це деякі не найнеобхідніші інструменти, але дуже полегшують мою роботу:
Інструмент для калібрування намистин - поділ на однакові частини
Інструмент для згладжування нерівностей, додання текстури, формування пелюсток в квіточках і т.д.
А взагалі, якщо людина захоплена творчістю, вона постійно перебуває в пошуку нових ідей. Я ось уже кілька років постійний клієнт не тільки художніх магазинів, а й господарських, і звичайно ж будівельних. Ніколи не знаєш де натрапиш на унікальну річ. Так що хто шукає - той завжди знайде!