Як вишивати на льоні?

Як вишивати на льоні?

Сьогодні надзвичайно популярними є речі, зроблені власними руками. Традиція прикрашати одяг вишивкою має давні коріння. Ще з далеких часі люди намагалися різноманітними способами прикрасити не тільки свій одяг, але й побут.

Льон чудово росте на території України, тому з нього завжди робили полотно, з якого шили і одяг, і постіль, і рушники, і скатертини. Це полотно має однотонний, злегка жовтуватий відтінок, тому рукодільницям дуже хотілося його прикрасити різноманітною вишивкою. Забарвлюючи лляні нитки різними природними барвниками, вишивальниці наносили на полотно різні малюнки.

Вироби з льону, прикрашені ручною вишивкою, виглядають красиво і святково. Така робота має велику цінність і в наш час. Якщо у вас немає ні часу, ні вміння, то готові рушники, сорочки, вишиті плаття та сукні сьогодні можна з легкістю придбати. Однак, якщо ви хочете зробити все своїми руками, то продовжуйте читати статтю.

Полотно з льону має однакову кількість ниток по вертикалі і горизонталі в одній одиниці міри довжини, тому вишивати на льоні зовсім нескладно. Однак ми дамо вам сьогодні декілька порад, як вишивати на льоні, які допоможуть вам неабияк спростити роботу та зекономити час.

Спершу зверніть увагу на голки, з якими ви збираєтеся працювати. Нумерація голок повинна відповідати товщині і щільності лляної тканини. Частіше використовуються номери 26-28.

Якщо тканину натягнути, то відстань між нитками трохи збільшується. Таким чином можна полегшити процес вишивання. Щоб дефекти полотна стали непомітними, потрібно захоплювати однакову кількість ниток, як по ширині, так і по довжині тканини.

Найлегше вишивати на льоні гобеленовим швом. За допомогою цього методу можна вишивати будь-які орнаменти. Розмітку майбутнього малюнка можна робити різними способами, але при розмітці льону маркер краще не використовувати. Розмітку можна зробити за допомогою ниток контрастного відтінку.

Формуючи хрестоподібну вишивку, не забувайте стежити за тим, щоб у кожному стібку нитки лежали строго паралельно і рівно на площині матерії. Вирівнюйте їхнім кінчиком голки. Для того щоб стібки лягали рівніше, при виведенні голки з полотна робіть пів-обороту вбік, протилежний крутінню нитки. При вишивці в поперечному напрямку закріплювати нитку потрібно, зберігаючи той же напрямок, що й при вишивці.

Не забувайте, що тканина з льону може зменшитися в розмірі після прання. Тому прати тканину рекомендується перед початком роботи. Прасуйте льон, поки тканина ще волога.

Сподіваюся, що ці поради будуть вам корисними. Успіхів вам та натхнення у роботі!

User login